Doğu Karadeniz & Batum Turu - 3 Gece 4 Gün

7990.00 TL
 • Doğu Karadeniz & Batum Turu - 3 Gece 4 Gün
 • Doğu Karadeniz & Batum Turu - 3 Gece 4 Gün
 • Doğu Karadeniz & Batum Turu - 3 Gece 4 Gün
 • Doğu Karadeniz & Batum Turu - 3 Gece 4 Gün
 • Doğu Karadeniz & Batum Turu - 3 Gece 4 Gün
 • Doğu Karadeniz & Batum Turu - 3 Gece 4 Gün
 • Doğu Karadeniz & Batum Turu - 3 Gece 4 Gün
 • Doğu Karadeniz & Batum Turu - 3 Gece 4 Gün
 • Doğu Karadeniz & Batum Turu - 3 Gece 4 Gün
 • Doğu Karadeniz & Batum Turu - 3 Gece 4 Gün

1. Gün: ANKARA-TRABZON

HER HAFTA ÇARŞAMBA KESİN ÇIKIŞLI  DOĞU KARADENİZ&BATUM TURU  

Kahvaltı (3) | Akşam Yemeği (2) | Konaklama(3) | Acenta Refakatı | Seyahat Sağlık Sigortası Dahil 

Gezilecek Yerler

TRABZON :  Sümela Manastırı • Uzungöl • ATATÜRK Köşkü
RİZE : Badara Yaylası • Zil Kale •  Şenyuva Köyü • Ayder Yaylası • Palovit Şelalesi Fırtına Deresi
BATUM : Ganio Kalesi • Meryemana Klisesi• Orta Camii •Poseidon Heykeli •Medea Heykeli •Ali-Nino Heykeli •

 
* Vade Farksız 2 ve 3 Taksit İmkanı 
* %30 Ön Ödeme Geri Kalanı Tur Günü Tamamla 
* Peşin Ödemeler de %5 İndirim Fırsatı 
* Batum Merkez'de Konaklama 
 

Duraklarımız:

 
 Kızılay Gama İş Merkezi Önü 21:00
 Milli Kütüphane 21:05 
Ankamall AVM (Emniyet Karşısı Üst Geçit Altı) 21:15 
 Aydınlıkevler Türk Telekom 21:25
 

 Konaklama

AYDER YAYLASI : Köroğlu Hotel vb.    BATUM : OLD BATUMİ 
Batum Giriş Şartlarını Ek Bilgiler Kısmından Okuyunuz.

Yolculuğumuz katılımcılarımız ile 21:00’da buluşma noktamızda buluştuktan sonra başlıyor. Buluşma noktalarımız Kızılay Gama İş Merkezi Önü , Akköprü Emniyet Karşısı Üst Geçit Altı ve Aydınlıkevler Kavşağı’dır. Yol Güzergahımız Kırıkkale, Çorum, Samsun ve Giresun istikameti şeklinde devam etmektedir. Yolculuk esnasında gerekli ikramlar ve molalar eşliğinde eğlenceli yolculuğumuz devam ediyor.

 

2. Gün: TRABZON-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜMELA MANASTIRI-UZUNGÖL-SÜRMENE BIÇAK EVİ

Gerekli molalarımız sonrası saat 08:00 civarı Trabzonda alacağımız kahvaltı (ekstra) sonrası sonrası Atatürk Köşküne geliyoruz. Burada alacağımız bilgiler sonrası köşk gezimizi yapıyor fotoğraflıyor ve ardından Trabzon Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını dinledikten sonra verilecek serbest zaman içerisinde doğa yürüyüşü yapabilir, dere kenarındaki restoranda dinlenerek çay kahve içebilir, yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. (Sümela Manastırı'nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren belli bir süre ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından dolayı tur tarihinde geziye kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır ve serbest zaman verilecektir. Kültür ve Turizm Bakanlığının restorasyon çalışmaları yapıldığından Manastırın açılması durumunda iç kısmıda gezilebilecektir.) Sonrasında Karadenizin simgesi haline gelen Uzungöl gezimiz için yola çıkıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda büyülü manzarası karşısında çaylarımızı yudumlayıp fotoğraflarımızı alıp yola çıkıyoruz.Uzungöl gezimizin ardından ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene bıçağı atölyesine gidiyoruz. Ustasından alacağımız bilgiler sonrası alışverişimizi tamamlayıp Ayder Yaylası’nda bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Yaylacı Hotel Ayder)KonaklamaYaylacı , Köroğlu vb


3. Gün: FIRTINA VADİSİ-ZİPLİNE-ELEVİT VEYABADARA YAYLASI-AYDER YAYLASI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası adına türküler yazılan, son yıllarda birçok dizi ve filme ev sahipliği yapan dünyadaki cennet Tarihi Taş Köprü, Çinçiva Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi, şimşir ormanları, badara yaylası gezileri için aracımızdaki yerlerimizi alıp doğu karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca etrafımızda dağların dik yamaçlarında dahi çay tarımının yapıldığını görüyoruz. Çay bahçeleri ve kivi bahçelerinin arasında ilerlerken Karadeniz’i tam manasıyla yaşadığınızı hissedeceksiniz. ‘’Bulutların Ülkesi’’ olarak adlandırılan Çamlıhemşin’den geçerek Çat vadisi içerisinde yer alan, bölgenin en eski ve en büyük kemerli taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsünde mola veriyoruz. Fotoğraf ve köy kahvesindeki molamızın ardından artık dağları ve yaylaları tanıma vaktimiz geliyor. Kaçkar dağları Milli parkı sınırları içerisinde yer alan Zilkale İlk gezi noktamız oluyor. Zil kale ormanların içerisinde arkasına Kaçkar dağlarının görkemli manzarasını alan ve gören herkesi büyülü bir dünyanın içindeymiş gibi hissettiren oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Deniz seviyesinden 750 mt Çat deresinden 100mt yükseklikte olan Zil kale gezimizi tamamladıktan sonra 30 mt yükseklikten dökülen Palovit şelalesini görmeye gidiyoruz. Kaçkarlarda eriyen kar sularının beslediği bu coşkun şelalenin ardından Badara yaylası'na geçiyoruz. Badara yaylasını gezip fotoğraflarımızı aldıktan sonra fırtına deresi kenarına geliyoruz. Burada vereceğimiz arada dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü yapabilir, zipline yapabilir, tarihi taş köprüde manzaranın keyfini çıkarıp çevredeki restoranlarda dinlenebilir, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler.Sonrasında Ayder Yaylası’nda bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Yaylacı Hotel Ayder)KonaklamaYaylacı , Köroğlu vb


4. Gün: GÜRCİSTAN BATUM - GANİO KALESİ-POSEİDON KALESİ-ALİ NİNO HEYKELİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası GÜRCİSTAN-BATUM Turumuz için aracımızdaki yerimizi alıyoruz. Sarp sınır kapısındaki giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Rehberimiz eşliğinde Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar tarafından kullanılan Ganio Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz.Batum şehir merkezine gelerek Posedion Anıtı, Ali-nino heykeli, ı gezilerimizi yapıp alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Batum turumuzu tamamlıyor Batum'da konaklayacağımız otelimize geçiyoruz..Dilerseniz sahilde vakit geçirebilir,dilerseniz Batum’a özgü restaurantlarda harika yemekleri tadabilir , dilersenizde Batum’un eşsiz eğlence hayatının keyfini çıkartabilirsiniz. Bu gece Konaklama BATUM otelimizde.

 

1 Mart 2022 İtibari İle Batum Geçişler Açılmıştır. İki Ülke Arasındaki Anlaşma Gereği Çift Aşısı bulunan misafirlerimiz Batuma Pcr testi yapmadan geçebileceklerdir. Çift aşısı bulunmayan misafirler Pcr testi yapmak zorundadırlar.KonaklamaOld Garden Otel , Cheveni Sahkli otel , Batumi Palace v.b

-Misafirlerimizin Müze Kartlarını Yanında Bulundurmasını Tavsiye Ediyoruz.

-Koltuk planlaması kayıt sırasına göre yapılmaktadır.

-Bölge'den dolayı misafirlerimizin yanında yağmurluk , rahat kıyafet ve giysi bulundurmasını tavsiye ediyoruz. 

GÜRCİSİTAN GİRİŞLERİ İLE ALAKALI!

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 150 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR. RESMİ OLARAK 01.09.2019 TARİHİ İTİBARİ İLE ESKİ NÜFUS CÜZDANLARI ve EHLİYET İLE GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ SAĞLANAMAYACATIR.

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Gürcü memurları zaman zaman 10 yıldan eski olan kimlikleri kabul etmemektedir.Yeni Çipli Kimlik  olması zorunludur yoksa batuma giriş yapılamamaktadır.


5. Gün: BATUM-MEDEA HEYKELİ-AVRUPA MEYDANI-TARİHİ ORTA CAMİİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası GÜRCİSTAN-BATUM Turumuz için aracımızdaki yerimizi alıyoruz.Batum şehir merkezine gelerek tarihi Meryem Ana katedral kilisesi, tarihi Orta Camii’, tiyatro binası, Medea heykeli, Alfabe Kulesi ve meşhur Dönme Dolabı, İzmir Saat Kulesi’ni ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanı gezilerimizi yapıp alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Batum turumuzu tamamlıyor ve Sarp sınır kapısından çıkış işlemlerimizin ardından aracımızdaki yerimizi alıp Sürmene’de bulunan çay fabrikasına gelerek çayın dalından koparılıp bardaklarımıza gelene dek izlediği süreci gıda mühendisimizden alacağımız bilgiler ile yerinde görerek öğreniyor, çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizin hediyelik çay alışverişlerini yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Çay fabrikası gezimizin ardından Sürmene’den ayrılarak Ankara’ya geri dönmek üzere yola çıkıyoruz. Keyifli yolculuğumuz ve gerekli molalarımız sonrası Pazartesi sabah 05.00-06.00 saatlerinde Ankara’ya ulaşıp sizlerle bir başka Gezimall Turizm organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Başka bir TatilyakaTurizm Organizasyonunda görüşmek dileğiyle. 


 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Turizm Paketli Araçlar ile Ulaşım
1.ve 2. Gün Akşam Yemeği (Otelde)
2. , 3. ve 4. Gün Sabah Kahvaltısı (Otelde)
Programda Belirtilen Çevre Gezileri
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sağlık Sigortası
Gezimall Turizm Refakat Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar
1. Gün Sabah Kahvaltısı (250 TL - Açık Büfe Kahvaltı)
Öğle Yemekleri
Batum'da Akşam Yemeği
Müze ve Ören Yerleri Girişi
Batum Girişi Harcı (150 TL)
Yayla Turu(Palovit Şelalesi, Zil Kale, Elevit Yaylası) (600 TL)
Zipline (150 TL) , Salıncak (150 TL) , Rafting (500 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  22, 29 Mayıs • 05, 12, 19, 26 Haziran • 03, 10, 17, 24, 31 Temmuz • 07, 14, 21, 28 Ağustos • 04, 11, 18, 25 Eylül

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  29.05.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  05.06.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  12.06.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  19.06.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  26.06.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  03.07.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  10.07.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  17.07.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  24.07.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  31.07.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  07.08.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  14.08.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  21.08.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  28.08.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  04.09.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  11.09.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  18.09.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »
  25.09.20247.990,00 TL12.990,00 TL 7.990,00 TL-Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Doğu Karadeniz & Batum Turu - 3 Gece 4 Gün HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2