İtalya Turu (Ramazan Bayramı)

1049.00
 • İtalya Turu (Ramazan Bayramı)
 • İtalya Turu (Ramazan Bayramı)
 • İtalya Turu (Ramazan Bayramı)
 • İtalya Turu (Ramazan Bayramı)
 • İtalya Turu (Ramazan Bayramı)
 • İtalya Turu (Ramazan Bayramı)
 • İtalya Turu (Ramazan Bayramı)
 • İtalya Turu (Ramazan Bayramı)
 • İtalya Turu (Ramazan Bayramı)
 • İtalya Turu (Ramazan Bayramı)
 • İtalya Turu (Ramazan Bayramı)

1. Gün: İSTANBUL LJUBLJANA – VENEDİK

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 03:40’da buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1061 sayılı uçuşu ile saat 06:55’de Ljubljana’ya hareket. Yerel saat ile 08:05’de şehre varış. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski Meydan ve St.Nicholas Katedrali bulunmaktadır. Turumuz sonrası Venedik’e hareket. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan, Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Murano-Burano Adaları turuna katılabilirler. Cam işleme sanatında ustalığını koruyan Murano adasında, cam işleme tekniklerini gördükten sonra, dantel işlemeleri ve rengârenk evleriyle ün yapmış olan, küçük bir balıkçı kasabası olan Renkli Kolye Adası olarak da anılan Burano adasını ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası San Marko meydanına dönüş ve serbest zaman. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Murano-Burano Adaları turu 35 Euro


2. Gün: VENEDİK MİLANO

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Milano’ya hareket. Dileyen misafirlerimiz yol üzeri rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Verona-Garda Gölü turuna katılabilirler. Shakespeare tarafından 15. yüzyılda yazılan ünlü aşk hikayesi Romeo ve Juliet’in doğduğu şehir olan Verona’daki gezimizde, Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’nde yer alan ve M.S. 30’da tamamlanan gladyatör oyunlarının sergilendiği tarihi antik arena gezilecek yerler arasındadır. Gezimiz sırasında Verona’nın meşhur meydanlarından Erbe ve Signori Meydanları sizleri büyüleyecek. Daha sonra özel otobüsümüzle İtalya’nın en büyük gölü olan Garda Gölü’ne doğru hareket edeceğiz. Kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en gözde örneklerinden biri olan Garda Gölü, doğal güzellikleri ve termal sularıyla ünlüdür. Turumuz sonrası panoramik Milano şehir turu için hareket. Milano’ya varışımıza istinaden, turumuzda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. Kilisesi olan Milano Duomo’su, Sforza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Verona-Garda Gölü turu 60 Euro


3. Gün: MİLANO FLORANSA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane ve Piazza Della Republica (Cumhuriyet) Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da,12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı’nı göreceğiz. Turumuz sonrası Siena’ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Toscana turu 95 Euro


5. Gün: FLORANSA ROMA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket ediyoruz. Yol üzeri dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Orvieto turuna katılabilirler. İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından panoramik Roma şehir turu için hareket. Varışımıza istinaden, Şehir turumuzda, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Orvieto turu 35 Euro


6. Gün: ROMA

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Outlet ve Göller Bölgesi turuna katılabilirler. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya’nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Ardından Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro meydanına hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Bazilika ve Meydan ziyareti için serbest zaman. Ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Roma Gece Turuna veya yemekli Roma gece turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Outlet ve Göller Bölgesi turu 65 Euro

Roma Gece Turu 30 Euro


7. Gün: ROMA NAPOLİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv yanardağının patlaması sonucunda 18. Yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Pompei açık hava müzesi ziyareti sonrası Napoli’ye yola çıkıyoruz. Varışı takiben panoramik Napoli şehir turu. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Napoli & Pompei turu 90 Euro


8. Gün: ROMA İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak Roma Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1454 sayılı tarifeli seferi ile saat 09:50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 13.05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST- LJU / FCO- IST parkurunda uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama,
Programda belirtilen panoramik şehir turları
Havalimanı -otel- havalimanı transferleri,
Tüm şehirlerarası transferler,
Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  06 Nisan

  Tur Fiyatları

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  06.04.20244 YILDIZLI1.049,00 €1.308,00 € 1.049,00 €--Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  Ulaşım Bilgileri

  TK 1061 – 06:55
  TK 1454 – 09:50

   

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  İtalya Turu (Ramazan Bayramı) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2