UÇAKLA DOĞU EKSPRESİ - KARS VE ERZURUM TURU

 • UÇAKLA DOĞU EKSPRESİ - KARS VE ERZURUM TURU
 • UÇAKLA DOĞU EKSPRESİ - KARS VE ERZURUM TURU
 • UÇAKLA DOĞU EKSPRESİ - KARS VE ERZURUM TURU
 • UÇAKLA DOĞU EKSPRESİ - KARS VE ERZURUM TURU
 • UÇAKLA DOĞU EKSPRESİ - KARS VE ERZURUM TURU
 • UÇAKLA DOĞU EKSPRESİ - KARS VE ERZURUM TURU
 • UÇAKLA DOĞU EKSPRESİ - KARS VE ERZURUM TURU
 • UÇAKLA DOĞU EKSPRESİ - KARS VE ERZURUM TURU
 • UÇAKLA DOĞU EKSPRESİ - KARS VE ERZURUM TURU

1. Gün: ANKARA – ERZURUM – SARIKAMIŞ - KATERİNA AV KÖŞKÜ - KARS ŞEHİR MERKEZİ – KAFKAS GECESİ

ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLA DOĞU EKSPRESİ - KARS VE ERZURUM TURU

 

2 GECE KONAKLAMALI 3 GÜN

Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Şehir Merkezi – Erzurum – Kongre Binası - Çifte Minareli Medresesi – Yakutiye Medresesi – Ulu Cami – Üç Kümbetler – Rüstem Paşa Hanı

Ankara Çıkışlı Uçakla Doğu Ekspresi - Kars – Erzurum Turumuz için, sabah saat 07.00’de Esenboğa havalimanı Anadolujet kontuarı önünde buluşuyoruz. Gerekli bagaj ve Check-in işlemlerinin ardından 08.30 Anadolujet TK7070 sefer sayılı uçuşu ile Erzurum’a uçuyoruz. Erzurum’a varışımıza takiben havalimanında bizi bekleyen aracımıza biniyor ve Kars’a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında araç içi kahvaltı paketimiz alıyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Sarıkamış’a varıyoruz. Sarıkamış ziyaretimiz esnasında ilk durağımız Sarıkamış Şehitlerini anma törenlerinin gerçekleştiği tören alanı olacaktır. Sonrasında yekpare ağaçtan çivi kullanılmadan oluşturulmuş şu an hala özelliğini koruyan  Katerina Av Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Köşk gezimiz sonrası Sarıkamış Kayak Merkezinde sarıçam ormanlarının güzelliğine şahit olurken bir yandan dileyen misafirlerimiz teleferiğe binebilirler. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası Aziz Şehitlerimiz adına  inşa edilmiş Sarıkamış Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyor ve Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızla birlikte şehir gezimize başlıyoruz. Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Tren Garı, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal'in Evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yapılardandır. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Kars'taki otelimizde. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle (ekstra) olarak düzenlenen Kafkas Gecesi’ne gidiyoruz. Âşık Gösterisi, Yöresel Müzik, Kafkas Folklor Gösterisi ve ikramlar eşliğinde geçireceğimiz eğlenceli bir gece sonrası otelimize dönüyoruz. 

 

KONAKLAMA: Kars Park Otel, Ata Park Otel vb.

 


2. Gün: KARS - ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ – KAFKAS CEPHESİ HARP TARİHİ MÜZESİ (KANLI TABYA)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra UNESCO Dünya Kültür Miras Listesine dâhil edilen Ani Harabeleri'dir. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallıkları'nın başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiştir. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents (Resimli Kilise) Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Camii’ni gezip Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan cadde'de yürüyerek bir Ateşgede Tapınağı'nın izlerini izledikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrası (Kanlı Tabya) Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ni rehberimiz eşliğinde gezmeye gidiyoruz. Müze gezimiz sonrası Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte donmuş gölün üzerinde Kızaklı at arabasına binebilir veya manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Buradaki serbest zaman ardından Kars’a geri dönüyoruz ve yöresel alışveriş için şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

KONAKLAMA: Kars Park Otel, Ata Park Otel vb.

 


3. Gün: ERZURUM – KONGRE BİNASI - ÇİFTE MİNARELİ MEDRESESİ – YAKUTİYE MEDRESESİ – ULU CAMİ – ÜÇ KÜMBETLER

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 07.20 Doğu Ekspresi seferi ile (Trenimiz pulman düzenlidir) Erzurum’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Doğu Anadolu’nun  en büyük kenti Milli mücadele, milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kentimiz Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. Erzurum'a varışımız ile birlikte ilk olarak Tarihi Kongre Binası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Erzurum’un yöresel lezzetlerinden, tatmadan dönmek olmaz dedirten Cağ Kebabı’nı tatmak için öğle yemeği molası ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat'ın kızı olan Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olma ihtimalinden dolayı "Hatuniye Medresesi" de denilen Çifte Minerali Medrese’sini geziyoruz. Daha sonra Ulu Camii ve Yakutiye Medresesi' ve Üç Kümbetleri görüyoruz. Gezilerimizden sonra Rüstem Paşa Hanı’nda Oltu alışverişi ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası belirlenen saatte ve noktada buluşarak Erzurum havalimanına hareket ediyoruz. Gerekli bagaj ve Check-in işlemlerinin ardından 21.35 Anadolujet TK7075 sefer sayılı uçuşu ile Ankara’ya uçuyoruz. Ankara’ya varışımızı takiben bir başka Tatilyaka Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Anadolujet ile ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak biletleri

Tur boyunca turizm araçları ile ulaşım

Erzurum havalimanı transferleri

2 gece yarım pansiyon konaklama

2 kahvaltı (otelde açık büfe)

2 akşam yemeği (otelde açık büfe veya set menü)

Kars – Erzurum Pulman Tren Bileti
Programda belirtilen tüm çevre gezileri

Profesyonel rehberlik hizmetleri

Zorunlu seyahat sigortası

 
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri

Müze ve ören yeri girişleri

Yemeklerde alınan içecekler

Kafkas Gecesi (…TL)

Tüm şahsi harcamalar

 
 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  UÇAKLA DOĞU EKSPRESİ - KARS VE ERZURUM TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2