Benelüks Paris, Almanya Turu(Ramazan Bayramı)

 • Benelüks Paris, Almanya Turu(Ramazan Bayramı)
 • Benelüks Paris, Almanya Turu(Ramazan Bayramı)
 • Benelüks Paris, Almanya Turu(Ramazan Bayramı)
 • Benelüks Paris, Almanya Turu(Ramazan Bayramı)
 • Benelüks Paris, Almanya Turu(Ramazan Bayramı)
 • Benelüks Paris, Almanya Turu(Ramazan Bayramı)
 • Benelüks Paris, Almanya Turu(Ramazan Bayramı)
 • Benelüks Paris, Almanya Turu(Ramazan Bayramı)
 • Benelüks Paris, Almanya Turu(Ramazan Bayramı)
 • Benelüks Paris, Almanya Turu(Ramazan Bayramı)

1. Gün: İSTANBUL AMSTERDAM

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 07:30’da buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1957 sayılı uçuşu ile saat 10:45’de Amsterdam’a hareket. Yerel saati ile 13:20’de şehre varış. Amsterdam’a varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Turumuzda tarihi şehir meydanı olan Dam Meydanı ve 2. Dünya savaşı kurbanlarını anmak için dikilen ulusal anıtı, Amsterdam’ın en çarpıcı yapılarından biri olan Kraliyet Sarayı ve 3 yapay ada üzerindeki istasyon binası, Amsterdam’ın açık ve hoşgörü kültürünün bir sembolü haline gelmiş olan “coffee shop”ları ile ünlü Kırmızı Fener Sokağı ve çiçek pazarı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


2. Gün: AMSTERDAM

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısını ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Hollanda Köyleri turuna katılabilirler. Marken ve Volendam kasabaları, Zaanse Schans, Edam ve Mücevher fabrikası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ilk durağı dünyaca ünlü elmas fabrikası. Mücevher fabrikası gezimiz sorası, “Hollanda’nın gerçek güzelliğini görmek isteyen Volendam’a gitmeli” şarkısına ilham veren eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’a yöneliyoruz. Bu güzel kasabada liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Marken kasabasını ziyaretimizde ise balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilir ayrıca size bu güzel kasabayı hatırlatacak hediyelik eşya alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ardından yel değirmenleri ile ünlü Hollanda kültürünü tamamen aşayacağınız bir kasaba olan Zaanse Schans. Keyifli deneyimler yaşayacağınız Zaanse Schans, birbirinden güzel evleriyle bizlere harika fotoğraf kareleri sunuyor. Kendimizi adeta masallar diyarında hissedip, yeşilin her tonuna doyduktan sonra sırada ki durağımız Edam kasabası. Meşhur Edam peynirine ismini veren kasaba olmasından da anlaşılabileceği gibi, peynirin ana merkezi burasıdır. Kanalları, ikonik evleri, köprüleri ve tabi ki ünlü peynir dükkanları bizleri büyülüyor. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme Amsterdam otelimizde. (Hollanda Köyleri Turu 80 Euro)


3. Gün: AMSTERDAM BRÜKSEL

Sabah otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Brüksel’e doğru yola çıkıyoruz. Güzergâh üzerinde dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Brugges kenti. Bu turumuzda tarihi kanalları, eski köprüleri ve UNESCO’nun koruması altındaki yapılarıyla ünlü Brugge şehrini keşfedeceğiz. Batı Avrupa’nın savaşlardan en iyi korunmuş kenti olan Brugge, Orta Çağ’dan kalma mimarisi, su kanalları, dar sokakları, ilgi çekici çikolataları, köprüleri, tarihi yapıları ve meydanları ile Avrupa’nın gözbebeği olan bir kenttir. Avrupa’nın günümüze kadar gelebilmiş önemli Orta Çağ kentlerinden birisi olan Brugge, 2. Dünya Savaşı’ndan hiç hasar almadığı için dokusunu aynen koruyabilmiştir. Turumuzun ardından Brüksel’e devam ediyoruz. Varışımıza istinaden, panoramik şehir turu. Şehrin en güzel noktalarından; Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place (şehir meydanı), Borsa Binası, Atomium anıtı, Heysel stadyumu ve tabii ki ünlü Manneken Pis heykeli görülecek yerler arasındadır. Dilerseniz Brüksel’e özgü enfes çikolataları tadabilir ve satın alabilirsiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. (Brugges Turu 35 Euro)


4. Gün: BRÜKSEL PARİS

Sabah otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Paris’e hareket. Güzergâh üzerinde dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Metz turuna katılabilirler. Fransa ‘nın kuzeydoğusunda Moselle ve Seille nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş bir Orta Çağ kenti olan Metz ‘de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Fransa ‘nın en büyük dini binalarından biri olan St.Etienne Katedrali, Metz Tarih ve Sanat Müzesi Binası, 1753 yılında inşa edilen Fransa’nın en eski opera binası başlıca görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Paris ‘e hareket ediyoruz. Paris’e varış ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde. (Metz Turu 35 Euro)


5. Gün: PARİS

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Büyülü ve Görkemli Paris (Eiffel Kulesi & Seine Nehri tekne gezisi & Montmarte ressamlar tepesi & Sacre Coeur Bazilikası) turumuza katılabilirler. Turumuzda, Eiffel Kulesi’nin 2. Katına çıkarak bu büyülü şehri yukarıdan keşfederek unutulmaz anılar biriktireceğiz. Ardından Seine Nehri üzerinde gerçekleşecek 1 saatlik tekne gezisi ile adalar etrafında eşsiz bir tur deneyimi yaşayarak Paris’in köprülerini, Notre Dame Katedrali’ni ve şehrin güzelliklerini nehir üzerinden göreceğiz. Sonrasında tarihi geçmişi ve en yüksek noktasıyla ünlü Montmartre’a teleferikle çıkacağız. Sacré-Cœur Bazilikası’nın bulunduğu bu bölgede bohem yaşam tarzının tadını çıkaracak ve Tertre Meydanı’nda alışveriş yapma fırsatı bulacağız. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Paris by night turu. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme Paris otelimizde. (Büyülü ve Görkemli Paris turu 85 Euro , Paris By Night turu 35 Euro)


6. Gün: PARİS

Sabah otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Normandiya turumuza katılabilirler. Normandiya bölgesinde ilk durağımız; Seine Nehri’nin İngiliz Kanalı’na kavuştuğu Honfleur kasabasına ulaşacağız. Tarihi buram buram size koklatacak olan bu sahil kasabasında limandaki renkli balıkçı teknelerinin oluşturduğu gökkuşağını andıran manzara eşliğinde, keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Bir liman kenti olan şehir İngilizlerin saldırılarından korunmak üzere yüzyıl savaşları başından beri çok stratejik olarak konumlanmış. Turumuzda Sainte-Catherine Klisesi, Lieutenance Binası ve Notre Dame de Grâce Şapeli görülecek yerler arasındadır. Ardından turumuza olağanüstü malikaneleri, Manş Denizi kıyılarındaki sonsuz kumsalları, polo ve at yarışları ile nam salmış, ince zevklerin, seçkin tatların kasabası Deauville ile devam ediyoruz. İngilizler tarafından Normandiya çıkarmasının ilk başlatıldığı yer olan Arromanches’da II.Dünya Savaşı’ndan kalma suni çıkartma limanı ve müzesi görülecek yerler arasındadır. Alternatif olarak ise dileyen misafirlerimiz için Disneyland Turu fırsatı. *Disneyland biletleri dinamik fiyatlandırma sistemi ile belirlendiğinden müsaitlik ve güncel fiyatlar için lütfen rehberimizden bilgi alınız Her yaşa hitap eden aktiviteleri ile sizleri masalsı bir dünyaya götürecek olan Hayaletler evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası gibi aktivitelerle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Walt Disney Film Stüdyoları Parkında ise Aşçı Ratatuy Macerası, kalbinizi durduracak Hollywood Oteli Asansörü, Aerosmith Hız Treni,Stand Şov, Armageddon, Stüdyo tramvay turu gibi keyifli aktiviteler sizleri bekliyor. Disneyland bilet temini konusunda tur rehberimizden yardım alabilirsiniz. Gezi bitiminde otelimize transfer. Sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde. (Normandiya 80 Euro)


7. Gün: PARİS LÜKSEMBURG

Otelimizde alınacak sabah kahvaltı sonrası Lüksemburg’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Ülke ile aynı ismi taşıyan başkent Lüksemburg, UNESCO Dünya Mirasları Listesi ile koruma altına alınmış olup,1995 ve 2007 yıllarında olmak üzere 2 kez Avrupa Kültür Başkenti olma başarısını gösterebilmiş tek şehirdir. Şehir turumuzda, Notre Dame Katedrali, Dükler Sarayı, Belediye Binası, Anayasa Meydanı ve Petrus nehri vadisi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Remich ve Schengen turu. Turumuzda Lüksemburg, Almanya ve Fransa’nın sınırlarının kesiştiği Remich Kasabası ve Mosel Vadisi’ndeki güzel köyleri ziyaret edeceğiz. Ardından Schengen Antlaşması’nın imzalandığı binanın ve anıtın önünde verilecek fotoğraf molası. Turumuz sonrası otelimiz transfer. Geceleme otelimizde.


8. Gün: LÜKSEMBURG KÖLN – AMSTERDAM – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması. Ardından Almanya’nın en büyük 4. Şehri Köln’e hareket. Varışımızı takriben Köln şehir turumuz başlıyor. Ren Nehri çevresine kurulu olan ve Orta Çağ ‘dan bu yana önemli bir ticaret merkezi olarak önemini koruyan Köln, çikolataları, Roma döneminden kalan eserleri ve şehri çevreleyen Roma surları, Orta Çağ kiliseleri, pek çok tarihi yapısı ile adından söz ettiren önemli bir Alman kentidir. Köln Gotik Katedrali, Hochenzollernbrücke Köprüsü, Kaiser Wilhem II. Anıtı, panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından Amsterdam havalimanına gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1956 sayılı seferiyle 23.15’de İstanbul’a hareket edeceğiz. 03.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST- AMS / AMS- IST parkurunda uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama (Merkeze 15-25 Km)
Programda belirtilen panoramik Amsterdam, Brüksel, Paris, Lüksemburg ve Köln şehir turları,
Havalimanı -Otel- Havalimanı transferleri,
Tüm şehirlerarası transferler,
Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Benelüks Paris, Almanya Turu(Ramazan Bayramı) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2