TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS DOĞUBEYAZIT VAN TURU

 • TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS DOĞUBEYAZIT VAN TURU
 • TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS DOĞUBEYAZIT VAN TURU
 • TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS DOĞUBEYAZIT VAN TURU
 • TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS DOĞUBEYAZIT VAN TURU
 • TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS DOĞUBEYAZIT VAN TURU

1. Gün:

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS DOĞUBEYAZIT VAN TURU
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ - ANADOLUJET HAVAYOLLARI İLE DÖNÜŞ
1 Gece Yataklı Vagonda, 3 Gece Otelde Konaklama

04 - 08 MART 2024

 

Kars Turumuz için saat 15:00'da Ankara Tren Garında buluşma ve saat 15:55'de hareket edecek olan, TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuz da kompartımanlara yerleşiyoruz. Uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun kış mevsimde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Akşam yemeği trenin yemekli vagonunda ekstra olarak alınabilir.  Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda.


2. Gün:

Sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da, beyaza bürünmüş güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek sabah saat 08:00 sularında Erzincan Tren İstasyonu'na varış. Tren, burada 2 saat 44 dakika mola verecek olup; dilerseniz kompartmanınızda uykuya devam edebilir veya Erzincan'da gezebilirsiniz. Tren; Erzincan Tren İstasyonu'ndan saat 10:44’de hareket edecek olup en az 15 dakika öncesinde trende olmanızı tavsiye ederiz. Doğanın eşsiz görüntülerine tanık olacağınız yolculuğunuz sırasında verilecek olan son mola için tren saat 14:52'de Erzurum'a ulaşacak. Tren, burada 3 saat mola verecek olup, dilerseniz yürüyerek Erzurum'u gezip, meşhur çağ kebabın yiyebilirsiniz. Veya çağ kebabını kompartımanınıza isteyebilirsiniz. Mola sonrası tren saat 17:52'de Erzurum'dan hareket edecek olup en az 15 dakika öncesinde trende olmanızı tavsiye ederiz. Saat 21:55'de Kars Tren Garına varış. Tren Garı'nda rehberimizle buluşup bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Odalarımıza yerleşme sonrasında konaklama otelimizde. 

Günlük Rota : Erzincan - Erzurum - Kars
Konaklama : Işılpark Hotel , Simer Hotel vb.


3. Gün:

Sabah kahvaltısı sonrası Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Gezimizde ; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halaşar) Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığına ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu'da ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii' ni gezeceğiz. Ardından yüksek bir rakımda yer alan  Ardahan sınırları içerisnde yer alan Çıldır Gölü'ne hareket. Öğle yemeği molası sonrası, buz tutmuş gölün üzerinde Atlı kızak keyfini deneyimleyebilir yada balık tutabilirsiniz. Ardından Kars şehir merkezine hareket. Otelimizde akşam yemeğimizi aldıktan sonra Işıklar Altında Kars Turumuza katılabilirsiniz. Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Tren Garı, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal'in Evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yapılardandır. Yöresel ürün alışverişimizi de tamamladıktan sonra otelimize dönüş. Dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Kafkas Gecesi Programına katılıyoruz.Konaklama Kars'daki otelimizde.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı: Açık büfe olarak alınacak, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Çıldır Gölünde rehberimizin tavsiyesi ile yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra)
Günlük Rota : Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Şehir Merkezi
Konaklama : Işılpark Hotel , Simer Hotel vb.


4. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Doğubeyazıt’a hareket. Yol güzergahımızda Ağrı Dağı'nı seyrederek Doğubayazıt'a varış. Türk Mimari tarihinin önemli yapılarından biri olan İshakpaşa Sarayı’nda Haremlik, Selamlık, Avlu bölümlerinin gezilmesi sonrasında öğle yemeği ve İran pazarında alışveriş için serbest zaman. Yemek sonrası Muradiye Şelalesi'ne hareket ediyoruz. Anadolu'nun volkanik dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesi'ne varıyoruz. Şelalenin görülmesi ardından Deli Çayın kıvrılan kolları arasında yol alarak Van'a hareket. Van Kedilerini görmeye Van Kedi Evi’ne gidiyoruz. Kedi evinin görülmesi sonrasında otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı: Açık büfe olarak alınacak, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Doğubeyazıt Merkez'de rehberimizin tavsiyesi ile yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Set Menü olarak otelimizde alınacaktır
Günlük Rota : Kars - Doğubeyazıt - İshakpaşa Sarayı - Muradiye Şelalesi Van 

Konaklama : Rua World Hotel vb.


5. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası ilk olarak Panoramik olarak ; Van Kalesi, Tarihi Urartu Tapınakları ve Süleyman Han Cami gezilerimizi yaptıktan sonra Gevaş'a geçiyoruz. Akdamar Adası tekne turumuza başlıyoruz. ( Tekne ücreti misafirlerimize ait olup , hava şartlarına bağlı olarak program yapılacaktır.) Adada bulunan Akdamar Kilisesi'ni görüyoruz. Teknemizle tekrar iskeleye dönüyoruz Öğle yemeği molası sonrasında havaalanına transfer. Gerekli Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Anadolujet Havayolları ile saat 16:50'de Ankara'ya hareket. Saat 18:35'de Ankara Esenboğa Havalimanına varış ve gezimizin sonu.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı: Açık büfe olarak alınacak, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği:  Rehberimizin tavsiyesi ile yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra)
Günlük Rota : Van - Akdamar Adası - Van Şehir Turu - Ankara 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

► Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi ile 1 Gece Yataklı Vagon Konaklama Ücreti
► Van – Ankara Anadolu Jet Uçak Bileti ( Bagaj Hakkı 15 Kg. )
► Program Dahilinde Turizm Aracı İle Ulaşım 
► 2 Gece Kars'da Otelde Konaklama
► 1 Gece Van'da Otelde Konaklama
► Konaklama; Sabah Kahvaltısı (3) - Akşam Yemeği (1)
► Seyahat Sigorta Paketi
► Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Tren Seyahatinde Alınan Tüm Öğünler
► Tren Seyahat Esnasında Ekstra Düzenlenen Turlar
► Tüm Öğle Yemekleri 
► 4. Gün Haricindeki Akşam Yemekleri
► Akdamar Adası Tekne Ücreti
► Yemekde Alınan İçecekler
► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS DOĞUBEYAZIT VAN TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2