TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS TURU Tren İle Gidiş, Uçak İle Dönüş

 • TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS TURU Tren İle Gidiş, Uçak İle Dönüş
 • TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS TURU Tren İle Gidiş, Uçak İle Dönüş
 • TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS TURU Tren İle Gidiş, Uçak İle Dönüş
 • TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS TURU Tren İle Gidiş, Uçak İle Dönüş
 • TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS TURU Tren İle Gidiş, Uçak İle Dönüş

1. Gün:

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ - ANADOLUJET HAVAYOLLARI İLE DÖNÜŞ
1 Gece Yataklı Vagonda, 2 Gece Otelde Konaklama

25 - 28 ARALIK 2023 / 20 - 23 OCAK 2024 ( SÖMESTR ) / 26 - 29 OCAK 2024 ( SÖMESTR )

 

 

Kars Turumuz için saat 15:00'da Ankara Tren Garında buluşma ve saat 15:55'de hareket edecek olan, TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuz da kompartımanlara yerleşiyoruz. Uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun kış mevsimde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Akşam yemeği trenin yemekli vagonunda ekstra olarak alınabilir.  Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda.

 

2. Gün:

Sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da, beyaza bürünmüş güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek sabah saat 08:00 sularında Erzincan Tren İstasyonu'na varış. Tren, burada 2 saat 44 dakika mola verecek olup; dilerseniz kompartmanınızda uykuya devam edebilir veya Erzincan'da gezebilirsiniz. Tren; Erzincan Tren İstasyonu'ndan saat 10:44’de hareket edecek olup en az 15 dakika öncesinde trende olmanızı tavsiye ederiz. Doğanın eşsiz görüntülerine tanık olacağınız yolculuğunuz sırasında verilecek olan son mola için tren saat 14:52'de Erzurum'a ulaşacak. Tren, burada 3 saat mola verecek olup, dilerseniz yürüyerek Erzurum'u gezip, meşhur çağ kebabın yiyebilirsiniz. Veya çağ kebabını kompartımanınıza isteyebilirsiniz. Mola sonrası tren saat 17:52'de Erzurum'dan hareket edecek olup en az 15 dakika öncesinde trende olmanızı tavsiye ederiz. Saat 21:55'de Kars Tren Garına varış. Tren Garı'nda rehberimizle buluşup bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Odalarımıza yerleşme sonrasında konaklama otelimizde. 

Günlük Rota : Erzincan - Erzurum - Kars
Konaklama : Işılpark Hotel , Simer Hotel vb.


3. Gün:

Sabah kahvaltısı sonrası Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Gezimizde ; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halaşar) Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığına ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu'da ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii' ni gezeceğiz. Ardından yüksek bir rakımda yer alan  Ardahan sınırları içerisnde yer alan Çıldır Gölü'ne hareket. Öğle yemeği molası sonrası, buz tutmuş gölün üzerinde Atlı kızak keyfini deneyimleyebilir yada balık tutabilirsiniz. Ardından Kars şehir merkezine hareket. Otelimizde akşam yemeğimizi aldıktan sonra Işıklar Altında Kars Turumuza katılabilirsiniz. Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Tren Garı, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal'in Evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yapılardandır. Yöresel ürün alışverişimizi de tamamladıktan sonra otelimize dönüş. Dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Kafkas Gecesi Programına katılıyoruz.Konaklama Kars'daki otelimizde.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı: Açık büfe olarak alınacak, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Çıldır Gölünde rehberimizin yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra)
Günlük Rota : Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Şehir Merkezi
Konaklama : Işılpark Hotel , Simer Hotel vb.


4. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Erzurum'a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Aziz Şehitlerimiz adına inşa edilmiş Sarıkamış Şehitler Anıtı'mızı ziyaret ediyoruz. Erzurum'a varışımız ile birlikte ilk olarak Tarihi Kongre Binası ziyaret ediyoruz.. Ardından Öğle yemeği molası. Erzurum'da çıkacağımız şehir turumuzda; Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii'nden sonra, Rüstem Paşa hanında Oltu alış verişi için serbest zaman sonrası havaalanına transfer. Gerekli Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Anadolujet Havayolları ile saat 19:30'da Ankara'ya hareket. Saat 21:00'da Ankara Esenboğa Havalimanına varış ve gezimizin sonu.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı: Açık büfe olarak alınacak, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Erzurum Merkez'de rehberimizin yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra)
Günlük Rota: Kars - Sarıkamış - Erzurum - Ankara 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

► Ankara - Kars Turistik Doğu Ekspresi ile 1 Gece Yataklı Vagon Konaklama Ücreti
► Erzurum - Ankara Anadolu Jet Uçak Bileti ( Bagaj Hakkı 15 Kg. )
► Program Dahilinde Turizm Aracı İle Ulaşım
► 2 Gece Kars'da 4* Otelde Konaklama
► Konaklama; Sabah Kahvaltısı (2) 
► Seyahat Sigorta Paketi
► Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Tren Seyahatinde Alınan Tüm Öğünler
► Tren Seyahat Esnasında Ekstra Düzenlenen Turlar
► Öğle ve Akşam Yemekleri 

► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS TURU Tren İle Gidiş, Uçak İle Dönüş HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2