YILBAŞI ÖZEL TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURU

 • YILBAŞI ÖZEL TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURU
 • YILBAŞI ÖZEL TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURU
 • YILBAŞI ÖZEL TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURU
 • YILBAŞI ÖZEL TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURU

1. Gün: Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu

YILBAŞI ÖZEL TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ - ANADOLUJET HAVAYOLLARI İLE DÖNÜŞ
1 Gece Yataklı Vagonda (Yılbaşı Gecesi), 2 Gece Otelde Konaklama
3 Gece 4 Gün 

"31 Aralık - 03 Ocak 2024"

Değerli Misafirlerimiz, 31 Aralık 2023 saat 15:00’ da Ankara Tren Garında buluşuyoruz. Bize özel olarak ayrılmış olan TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonlarımıza yerleşiyoruz. 15:55’de Doğu Ekspresi hareket ediyor ve verilecek molalar ile birlikte yaklaşık 32 saat sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam Yemeği tren içerisinde serbest olarak yemekli vagonda olacaktır dileyen misafirlerimiz kendileri de yanlarında yiyecek getirebilir. Yılbaşı gecesine trende seyir halinde girilecek olup dileyen misafirler odalarını süsleyebilir. 

Konaklama: Turistik Doğur Ekspresi Yataklı Vagon


2. Gün: Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu (Erzincan - Erzurum Beklemeleri Yapılmaktadır)

Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu (Erzincan - Erzurum Beklemeleri Yapılmaktadır)
Değerli misafirlerimiz, Gece tren yolculuğumuzda istasyonlardaki kısa bekleme anları sonrasında trenimiz Erzincan Tren İstasyonuna tahmini 08:00'da varıyor ve 2 saat 45 dakikalık beklemenin ardından 10:44'de Turistik Doğu Ekspresi Trenimiz istasyondan ayrılıyor. Dilerseniz trende kalabilir veya ekstra düzenlenecek Erzincan turuna katılabilirsiniz. Gündüz yolculuğuna devam ediyor ve Anadolu’nun muhteşem manzaralarının seyrine dalıyoruz. Bol bol fotoğraflar çekebiliriz. Ardından trenimiz tahmini 14:52'de Erzurum Tren İstasyonuna varıyor. Burada verilecek 3 saatlik molada dileyen misafirler Erzurum merkezi gezmek için planlacak tura katılabilir ve  Erzurum'un meşhur Cağ Kebabını tadına bakma fırsatı bulabilir. Dileyen misafirler yemek siparişlerini trene de isteyebilirler. Bölge ve bölgede yapılabileceklerle ilgili rehberimiz gerekli bilgilendirmeyi grubumuza yapacaktır. Saat 17:52'de Turistik Doğu Ekspresi Trenimiz ile Erzurum İstasyonundan Kars'a hareket ediyoruz. Trenimiz tahmini akşam 21:55'e Kars Tren Garı’ na varıyor ve bizi bekleyen rehberimiz ile birlikte tur aracımıza binerek otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.Konaklama otelimizde.

Konaklama: Karspark Otel vb.


3. Gün: Ani Ören Yeri, Çıldır Gölü, Atlı Kızak, Kars Kaz Evi, Kafkas Halk Dans Gösterisi

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve Karsa 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolunun ilk Camisi olan Manucehr Camii'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölünde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. ( Ekstra) (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Gölde ve restoran çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Ardından ise Dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Gecesi Eğlencesine gidiyoruz. ( Ekstra)

Konaklama: Karspark Otel vb.


4. Gün: Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Taş Köprü, Sarıkamış Şehitliği, Erzurum - ANKARA

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve dileyen misafirlerimiz ile yürüyerek Kars Kalesini aşağıdan görüyoruz. Ardından 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprü ve Namık Kemal Evini görüyoruz. Kars şehir merkezinde öğle yemeğimizi alıyor ve Rus döneminden kalma Baltık mimarisi ile süslenmiş Kars Sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Kaşar Peyniri alışverişini yaptıktan sonra sıradaki ziyaret noktamız olan Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyor ve ardından Erzurum'a doğru hareket ediyoruz. İlk olarak ziyaret edeceğimiz nokta olan Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız.Öğle yemeği için meşhur Erzurum cağ kebabının tadına baktıktan sonra otantik Erzurum Evlerinde çay ve kahve molası veriyoruz. Erzurum ziyaretimizi meşhur Oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Turumuzun sonunda Ankara'ya dönüş için Erzurum havaalanında rehberimiz ile vedalaşarak Anadolu Jet TK7075 tarifeli seferi  21:40 uçuşu ile Ankara Esenboğa Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bir başka Gezgintur seyahatinde buluşmak üzere.

NOT: Bu tur özel tarih ve özel içerik ile oluşturulduğu için son 30 gün içersinde iptal ya da değişiklik herhangi bir sebep ile yapılmamaktadır. Sadece tur hareket tarihine 10 gün kalaya kadar misafir kendi yerine isim değişikliği yapabilir ya da misafirin isteği ile acenta tarafından yeri bir başkasına satılabilir ise iptal edilebilir. Aksi halde misafirin tura katılamaması durumunda tüm yükümlülük katılımcıya aittir ve ücret idesi kesinilke yapılamaz.

 

 


5. Gün:

EKSTRA TUR VE AKTİVİTELER 

( Tren seyahati esnasında belirtilen aktivitelerin gerçekleşebilmesi için mininum katılımcı sayısı 12 kişi olmalıdır.)

► Erzincan Şehir Turu*(Tren Seyahati Sırasında)

-İsteğe bağlıdır ve ekstra ücretlidir.

-(164 dk bekleme) Tahmini 08:00 - 10:45 arası planlanan mola zamanıdır.

-Girlevik Şelalesi - Ekşi su mesire alanı - Bakırcılar Çarşısı - Alışveriş Molası

► Erzurum Şehir Turu*(Tren Seyahati Sırasında)

-Erzurum gar beklemesinde serbest zaman olacaktır.

► Kafkas Gecesi Yemekli* 
Bölge'de bulunan yöresel restorantlarda yapılmakta olan bu etkinlik yaklaşık 3 saat sürmekte olup bölgeye has müzikleri dinleyebileceğimiz canlı müzikler eşliğinde Kafkas dans gösterisi ekibinin muhteşem danslarını izleme fırsatı bulacağız. Aynı zamanda bölge geleneklerine uygun bir aşık atışması dinleyeceğiz.
Akşam yemeği eşliğinde yapılacak bu etkinlik için katılım isteğe bağlı ve ekstra ücretlidir.

 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ HAKKINDA

► Turistik Doğu Ekspresinde yataklı vagon 10 adet misafir, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bir koridordan oluşur. Vagondaki odalar 2 kişiliktir. Odaların içinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisine de açık tutulabilir. Her yol ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Yataklar iki katlı açılır ranza şeklindedir.

► Kompartıman içinde elektrik ocağı, su ısıtıcısı, saç kurutma makinesi vb. yüksek akım çeken cihazların kullanılmaması gerektiği dahil emniyet gereklerini, korunma usul ve çarelerini seyahat eden yolcu bilmeli ve bu konudaki her türlü sorumluluk seyahat eden yolcuya aittir. Trende yapılan kontrollerde kompartıman içinde elektrik ocağı, su ısıtıcısı, saç kurutma makinesi vb. yüksek akım çeken cihazların kullanıldığının tespit edilmesi halinde yaptırım uygulanacak, vagon ve trende bu nedenle oluşabilecek hasar bedeli yolcu tarafından ödenecektir. 

 

► Turistik Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.

► Turistik Doğu Ekspresi Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı Vagonda Odalar İki kişiliktir.

 

 

Bilgi ve Rezervasyon:
0312 418 44 4 2
0543 686 78 29
0546 419 44 42
ADRES: Öveçler mahallesi tevfik fikret caddesi no:26/6 öveçler/ankara

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Ankara – Kars TCDD Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kompartman Bileti
*Erzurum – Ankara Anadolu Jet Uçak Bileti
*1 Gece Turistik Doğu Ekspresinde Konaklama
*2 Gece Otelde Konaklama
*2 Sabah Kahvaltısı Otel'de
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*Lüks Araçlar ile Bölge Gezisi
*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tren Yolculuklarında alınan tüm içecek ve yiyecekler
*Öğle Yemekleri ve Akşam Yemekleri
*Atlı Kızak Keyfi
*Tüm Özel Harcamalar
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
*Kafkas Halk Dans Gösterisi(Kafkas Gecesi Programı)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  YILBAŞI ÖZEL TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE ERZURUM TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2