ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

 • ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU
 • ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU
 • ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU
 • ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU
 • ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU
 • ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

1. Gün: ANKARA - ALAÇATI

ALAÇATI OT FESTİVALİ - İZMİR - EFES - ŞİRİNCE TURU

 

1 GECE KONAKLAMALI 2 GÜN

 

iLK GÜN KAHVALTIDA SANDVİÇ VERMİYORUZ, GECE ÇIKIŞLI KONAKLAMALI TURUMUZDA GÜNE SERPME KAHVALTI İLE BAŞLIYORUZ, TUR ÜCRETİNE DÂHİL!

 

TUR PROGRAMIMIZDA BELİRTİLEN OTELDE KONAKLAMA YAPILMAKTADIR. OTELLERİMİZ NETTİR. TUR ESNASINDA VB. OTEL ŞEKLİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAZ.

 

 

Ankara çıkışlı Alaçatı Ot Festivali turumuza gece saat 23.30’da Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi önünde buluşarak hareket ediyoruz.

 


2. Gün: ÇİÇEKLİ KÖY - İZMİR - ALAÇATI OT FESTİVALİ - KUŞADASI

Sabah saatlerinde İzmir’e varmadan önce Çiçekli Köy’de ücrete dâhil serpme kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltı sonrası panoramik İzmir turu yapıyoruz ve ot festivaline katılmak için Alaçatı'ya hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamaz imiş. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesince düzenlenecek Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklar da, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Festival sonrası aracımıza binip otelimize doğru yola çıkıyoruz.

 

KONAKLAMA: 5* Ladies Beach Suite Otel / Kuşadası

 


3. Gün: KUŞADASI – EFES – ŞİRİNCE – ANKARA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra) Efes Antik Kenti gezimizin ardından  şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince gezimizi de tamamladıktan sonra Ankara'ya doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Sizleri aldığımız noktalara bıraktıktan sonra bir başka organizasyonumuzda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks araçlar ile ulaşım

1 gece yarım pansiyon konaklama

2 kahvaltı (İlk gün serpme kahvaltı, 2.gün otelde)

1 akşam yemeği

Zorunlu seyahat sigortası

Rehberlik hizmetleri

Araç içi ikramlar

 
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemeği

Yemeklerde Alınan İçecekler

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tüm Özel Harcamalar

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 
 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 1 GECE LÜX OTELLERDE KONAKLAMA
  • URLA İZMİR - PANORAMİK ŞEHİR TURU - ÇEŞME - ÇEŞME KALESİ - ALAÇATI OT FESTİVALİ - ETKİNLİKLER - EN GÜZEL OTLU YEMEK PİŞİRME YARIŞMASI - ÇEŞME - ALAÇATI OT FESTİVALİ ALANI
  • ANKARA
  • 0312 418 44 42 0543 686 78 29

  • Tur Programını Yazdır

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2